Bitlis Valiliği
Bitlis Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Bitlis Valiliği
Bitlis Valiliği

İlimizde "Sıfır Atık Projesi" Tanıtım Programı Düzenlendi.

10 Nisan 2018
İlimizde
İlimizde
İlimizde
İlimizde
İlimizde
İlimizde

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin öncülüğünde başlatılan, Devletimizin Hedef 2023 politikası doğrultusunda tüm Türkiye’de faaliyete geçirilmesi hedeflenen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip YARDIM, Emniyet Müdürü Yaman AĞIRLAR, İl Jandarma Komutanı Albay Erhan DEMİR, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları ve Kurum Amirlerinin iştirakleriyle 09 Nisan 2018 Pazartesi günü Valilik Konferans Salonu’nda tanıtım programı düzenlendi.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Hüseyin ARAS, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin öncülüğünde, Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hizmet binasında uygulanarak hayata geçirilen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında, İlimizde de Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU himayesinde çalışmalara başlandığını belirterek, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

Programda konuşan Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanılabilir bir dünya bırakılması hedefi doğrultusunda, hayatta geçirilen "Sıfır Atık Projesi"; israfın önlenmesi, doğal kaynakların gözden geçirilerek atık oluşumun engellenmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağından ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılmasıyla yola çıktıklarını söyledi. Son olarak, gelecek nesillere bırakılacağı en önemli miraslardan birisinin de temiz bir çevre olduğu vurgusunda bulunarak, projenin hayatta geçirilmesi için herkesin duyarlılık göstermesi gerektiğini ifade etti.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır